Державний центр театрального мистецтва імені видатного режисера, актора, драматурга, перекладача і педагога, Народного артиста  Леся Курбаса (1987-1937) – театрально-експериментальна та науково-дослідна установа, створена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року.

Головною метою Центру є практична розробка нової моделі взаємодії мистецької теорії та практики на засадах нової сучасної естетики та новітніх технологій в галузі гуманітарного знання; розвідок у театральній практиці експериментально-дослідницької традиції, започаткованої Лесем Курбасом; підтримка ефективних творчих проектів як у галузі режисури, акторської майстерності, так і в галузі теорії мистецтва, створення науково-творчого середовища як культурної “ніші ” для пошукової діяльності у галузі театру і суміжних видах мистецтв.

В Центрі 4 підрозділи :

  1. Науково-дослідницький;
  2. Театральні майстерні ;
  3. Сценографічна майстерня ;
  4. Відділ культурологічних проектів.

Центр створено за новітньою моделлю ефективності. Партнерами Центру є дослідницькі та художні установи Росії, США, Польщі, Данії, Німеччини, Франції, Австрії, Індії. Стратегічним завданням Центру є інтегрування української наукової думки та художньої культури України до Європи і світового контексту.

Будинок Державного центру театрального мистецтва ім. Л. Курбаса розміщено у глибині квартальної забудови вул. Володимирській № 23-в в Старокиївському р-ні м. Києва. Існуюча до реконструкції будівля – флігель садиби будинку №23-а, споруджена в кінці 19 століття, що підлягав реконструкції і переобладнанню, розташована в другому ряду забудови на розі вул. Володимирської та Софіївської.

Тип будівництва: Реконструкція з розширенням будинку під ДЦТМ ім. Леся Курбаса по вул. Володимирській, 23-в у Шевченківському районі м. Києва.

В складі ДЦТМ розміщено:

  • Службова та допоміжна частина на 1 поверсі;
  • Адміністративна частина на 2 поверсі;
  • Творча та науково-дослідна частина на 3 поверсі;
  • Репетиційна частина на мансарді;
  • Службові та технічні приміщення в підвалі.
  • Третій та мансардний поверхи цілком віддані театралам – тут розміщена комфортабельна театральна лабораторія з технічним балконом максимально наближена до справжньої театральної зали. Вона забезпечена чоловічою та жіночою гримерними кімнатами і сан. вузлом з душовою кабінкою. Також на цих поверхах є дві менш комфортні репетиційні зали та кімнати для зберігання театральних атрибутів. Театральна лабораторія та репетиційні зали забезпечуються підвісною решіткою, виконаною з металевих труб діаметром 25 мм, для монтажу освітлювального та іншого обладнання.

Авторський колектив: Приймак Володимир Васильович, керівник проекту, директор КП ТАМ „Арх-Дизайн Бюро”, Єгунов Дмитрій Васильович, головний інженер проекту, КП ТАМ „Арх-Дизайн Бюро”.

Основні техніко-економічні характеристики об’єкта

п/п

Показник Одиниця

виміру

За

проектом

1 2 3 4
1 Будівельний об’єм м3 6552,50
у т. ч. підземної частини м3 853,10
2 Загальна площа будинку, споруди м2 1311,10
у т. ч. підземної частини м2 249,50
3 Нормальна площа, корисна площа (для громадських будинків або м2 1257,50
споруд)
4 Вартість одиниці виміру (1 м2 загальної площі) грн. 4804,64

Дата завершення будівництва (прийняття в експлуатацію) – грудень 2004 року.

Конструктивні рішення: існуючі несучі цегляні стіни підсилені монолітними залізобетонними палями, перекриття монолітне залізобетонне по металевим балкам, покрівля односкатна із оцинкованої сталі по дерев’яній стропильній системі.

Інженерне обладнання: театрально-технологічне, вантажопідйомне, електросилове, зв’язку та устаткування ІТП.