Arch-Design Bureau » Проекти

7-12-поверховий житловий комплекс на Подолі
Проектування: 2001-2002 рр
Реалізація: 2002-2003 рр
Замовник, генпідрядник: ТОВ "Доріс"
Авторський кол-в "Арх-Дизайн Бюро":
архітектори: Приймак В., Ковальський І., Ченакал А. – менеджмент проекту, Онищенко С. – ГІП.
Інфраструктура: ТОВ "БІП-ПМ".


Житловий комплекс на Волоській, 50/38 займає велику частину кварталу від вул. Щекавицької до Введенської. Містобудівельними та памятко-охоронними умовами було завдано необхідність збереження квартального принципу забудови та масштабу будинків. Тому нами було обрано 5-секційний будинок каскадного типу, що утворює курдонер навколо існуючого 2-поверхового будинку-памятки, який зберігається. Фасад однієї нової секції відтворює зруйнований будинок (по власним обмірам), на місці якого збудовано новий.

Проектом передбачено будівництво житлового комплексу з відповідним інженерним забезпеченням, благоустрій прилеглої території з підземними та надземними автостоянками:
• Загальна площа квартир - 13161.4 м²
• Кількість квартир - 120
• Кількість жильців - 564
• Кількість підземних автостоянок - 60
• Кількість відкритих автостоянок - 13

Перший поверх будинку - не житловий, в ньому окрім приміщень вхідної групи розміщуються приміщення соціального призначення з окремими входами.

В зв'язку з обмеженою поверховістю по вул. Волоській нами запропоновано житловий комплекс каскадного типу з підвищенням в середину кварталу. Висотність будинку 5 – 10 поверхів (10-ий поверх мансардний з квартирами в двох рівнях).

На Волоській ми прагнули створити новий житловий об’єкт, органічний до навколишнього історичного середовища, при цьому обійтися без еклектичного пафосу. В цілому і в деталях це вдалося, шкода тільки, спотворених самостійними надбудовами мансард, дахів та балконів.

Конструкції – монолітний з./б. каркас, керамічний цегляний фасад та пінобетонні стіни, металевий каркас мансард.« назад