Житлові будинки №16 “А, Б, В” утворюють своєрідний затишний внутрішній дворик в глибині квартальної забудови, репрезентований головним фасадом будинку “А” на вул. Борисоглібській (одна з вулиць, що з`єднує вул. Сагайдачного та Набережно-Хрещатицьку).  Будинки мали честь розпочати своє існування в XX ст. н. е. з легкої руки архітектора Ніколаєва. Переживши зміни деяких кліматичних умов та політичних дегенерацій, будинки вимагали негайної реконструкції.

Проектом передбачено влаштування внутрішнього дворику для відпочинку, та відкриті тимчасові автостоянки індивідуального автотранспорту в об’ємі обумовленому габаритами існуючого квартального простору.

Житловий комплекс в т.ч.:

  • Житлова частина на 1-4 поверхах;
  • Житлова частина на мансардному поверсі;
  • Офісні приміщення в підвалі та частково на 1 поверсі будинку “А”;

Службові та технічні приміщення в підвалі. Проектом передбачено надбудову четвертого поверху над будинком “Б” та надбудову мансард над трьома будинками з використанням їх під житло.

Будинок №16 “В” “нероздільно” пов`язаний з будинком №16 “Б” (стіна в осі А спільна для них обох). Подібність фасадів також не викликає сумніву. Ці причини обумовили об`єднання будинків мансардою на одній відмітці з еркером у місці стику в осях 2-3.

 

 

Будинок №16А

Будинок №16Б

Будинок №16В

Загальна площа квартир

1745,1

554,4

697,6

Кількість квартир

16

8

9