Монументальний знак збудовано на кошти Київського поштамту та спонсорів у 1996 році. Розміщення монументального знаку “Поштовий центр України” з постаттю Архістратига Михайла біля Головпоштамту обумовлено потребою відліку поштових відстаней, було визначено містобудівельною радою в процесі узгодження проекту. Композиційно монументальний знак пов’язаний з будинком планувальною структурою та фасадом до портика Головпоштамту. Перенос його на інше місце призведе до втрати його функціонального призначення та композиційного значення на майдані Незалежності.

1 варіант Монументального знаку збудовано по нашому проекту на кошти КМДА та спонсорів у 1996 році. Київська міська дирекція УДППЗ “Укрпошта” – інвестор та замовник створення монументального знаку “Поштовий центр України” з постаттю Архістратига Михайла на майдані Незалежності в м. Києві.

Автори: архітектор Приймак В.В.,  скульптор Марченко Ю.А.

З 1996 по 2001 рр. знак стає загальновизнаним киянами символом міста.

2 варіант – в зв’язку з реконструкцією Майдану в 2001-2002 рр., та переносом скульптурного зображення Архістратига Михайла на капличку над Лядськими воротами, відновлення монументального знаку Поштовий центр України стало можливим з новим знаком-завершенням на колонні – Глобусом з 5 поштовими голубами.

Символом всесвітнього поштового союзу є земна куля з обіймаючими її постатями – листоноші  п’яти основних людських рас (або 5 континентів).

Розміщення Монументального знаку Поштовий центр України біля Головпоштамту, було обумовлено потребою відліку поштових відстаней від головної поштової установи держави. Композиційно Монументальний знак пов’язаний з портиком Головпоштамту.

Одним з надихаючих автора мотивів створення такого знаку послужило відвідання в 1995 році Гринвіча під Лондоном, та знайомство з географічним пам’ятником – «Нульовим меридіаном». В співавторстві з Ген. директором Київського Головпоштамту – Скляренко Сергієм Миколайовичем, ми виношували цю ідею та наполегливо реалізовували її в стислі строки. На мій погляд, 1 варіант був значно кращим.