Arch-Design Bureau » Проекти

Державний центр театрального мистецтва (ДЦТМ) ім. Леся Курбаса Міністерства культури і мистецтв України
Проект реконструкції виконано в 2000 р.
Проектування: ТАМ «Арх-Дизайн Бюро»
Будівництво: 2001—2004 рр. БФ «Альфа-Сервіс»

Державний центр театрального мистецтва імені видатного режисера, актора, драматурга, перекладача і педагога, Народного артиста Леся Курбаса (1887-1937) — театрально-експериментальна та науково-дослідна установа, створена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року.

Головною метою Центру є практична розробка нової моделі взаємодії мистецької теорії та практики на засадах нової сучасної естетики та новітніх технологій в галузі гуманітарного знання; розвідок у театральній практиці експериментально-дослідницької традиції, започаткованої Лесем Курбасом; підтримка ефективних творчих проектів як у галузі режисури, акторської майстерності, так і в галузі теорії мистецтва, створення науково-творчого середовища як культурної “ніші ” для пошукової діяльності у галузі театру і суміжних видах мистецтв.

В Центрі 4 підрозділи:
1. Науково-дослідницький
2. Театральні майстерні
3. Сценографічна майстерня
4. Відділ культурологічних проектів

Центр створено за новітньою моделлю ефективності. Партнерами Центру є дослідницькі та художні установи Росії, США, Польщі, Данії, Німеччини, Франції, Австрії, Індії. Стратегічним завданням Центру є інтегрування української наукової думки та художньої культури України до Європи і світового контексту.

Будинок Державного центру театрального мистецтва ім. Л. Курбаса розміщено у глибині квартальної забудови вул. Володимирській № 23-в в Старокиївському р-ні м. Києва. Існуюча до реконструкції будівля - флігель садиби будинку №23-а, споруджена в кінці 19 століття, що підлягав реконструкції і переобладнанню, розташована в другому ряду забудови на розі вул. Володимирської та Софіївської.

Тип будівництва: Реконструкція з розширенням будинку під ДЦТМ ім. Леся Курбаса по вул. Володимирській, 23-в у Шевченківському районі м. Києва.

В складі ДЦТМ розміщено:
— Службова та допоміжна частина на 1 поверсі
— Адміністративна частина на 2 поверсі
— Творча та науково-дослідна частина на 3 поверсі
— Репетиційна частина на мансарді
— Службові та технічні приміщення в підвалі
— Третій та мансардний поверхи цілком віддані театралам – тут розміщена комфортабельна театральна лабораторія з технічним балконом максимально наближена до справжньої театральної зали. Вона забезпечена чоловічою та жіночою гримерними кімнатами і сан. вузлом з душовою кабінкою. Також на цих поверхах є дві менш комфортні репетиційні зали та кімнати для зберігання театральних атрибутів. Театральна лабораторія та репетиційні зали забезпечуються підвісною решіткою, виконаною з металевих труб діаметром 25 мм, для монтажу освітлювального та іншого обладнання

Авторський колектив: Приймак Володимир Васильович — керівник проекту, директор КП ТАМ «Арх-Дизайн Бюро», Єгунов Дмитрій Васильович — головний інженер проекту, КП ТАМ «Арх-Дизайн Бюро».

Дата завершення будівництва: грудень 2004 року.

Конструктивні рішення: існуючі несучі цегляні стіни підсилені монолітними залізобетонними палями, перекриття монолітне залізобетонне по металевим балкам, покрівля односкатна із оцинкованої сталі по дерев’яній стропильній системі.

Інженерне обладнання: театрально-технологічне, вантажопідйомне, електросилове, зв’язку та устаткування ІТП.« назад