Arch-Design Bureau » Проекти

Реконструкція з розширенням та надбудовою мансардних поверхів житлових будинків по вул. Борисоглібській, 16 (а, б, в) в Подільському районі м. Києва.
Проектування: 2000-2001 рр
Реалізація: 2002 р
Замовник: ДГО «Житло-Інвест», Голиця М.М.
Стадії проектування: «П, РД»


Житлові будинки №16 "А, Б, В" утворюють своєрідний затишний внутрішній дворик в глибині квартальної забудови, репрезентований головним фасадом будинку "А" на вул. Борисоглібській (одна з вулиць, що з`єднує вул. Сагайдачного та Набережно-Хрещатицьку). Будинки мали честь розпочати своє існування в XX ст. н. е. з легкої руки архітектора Ніколаєва. Переживши зміни деяких кліматичних умов та політичних дегенерацій, будинки вимагали негайної реконструкції.

Проектом передбачено влаштування внутрішнього дворику для відпочинку, та відкриті тимчасові автостоянки індивідуального автотранспорту в об’ємі обумовленому габаритами існуючого квартального простору.

Житловий комплекс в т.ч.: - Житлова частина на 1-4 поверхах; - Житлова частина на мансардному поверсі; - Офісні приміщення в підвалі та частково на 1 поверсі будинку "А";

Службові та технічні приміщення в підвалі. Проектом передбачено надбудову четвертого поверху над будинком "Б" та надбудову мансард над трьома будинками з використанням їх під житло. Будинок №16 "В" "нероздільно" пов`язаний з будинком №16 "Б" (стіна в осі А спільна для них обох). Подібність фасадів також не викликає сумніву. Ці причини обумовили об`єднання будинків мансардою на одній відмітці з еркером у місці стику в осях 2-3.« назад